Zábleskové přístroje

Externí přídavný blesk významně rozšíří možnosti využití fotoaparátu. Hlavně pak v situacích, kdy nemáme optimální světelné podmínky. Výkon blesku udává tzv. směrné číslo (GN). Blesky můžeme rozdělit na manuální (síla záblesku je konstantní), automatické (na blesku je umístěno čidlo, které řídí sílu záblesku) a na systémové, které jsou řízeny fotoaparátem a vyměňují si s ním informace nutné pro správnou expozici. Systémové blesky jsou zpravidla vybaveny velkým množstvím funkcí.

S vhodně zvoleným příslušenstvím dokáže fotografický blesk ještě daleko víc, než sám o sobě. Díky možnosti odpálit blesk mimo tělo přístroje a za pomoci nejrůznějších typů rozptylek a difuzorů, může s minimální investicí vytvořit fotografické studio prakticky kdekoliv.

Nabízíme blesky a příslušenství Nikon, Canon, Olympus, Metz a Sigma.

Dalekohledy a teleskopy

Tvoří významnou část našeho sortimentu. Naší snahou je uspokojit nejrůznější cenové a kvalitativní nároky široké veřejnosti i úzce zaměřených skupin. V naší nabídce najdete dalekohledy NIKON, , Canon, Olympus, Vanguard, Bresser a Doerr. Z bohaté nabídky si vybere snad každý - počínaje lehkými dalekohledy pro turistiku, přes námořní, pozorovací a myslivecké, ale také dalekohledy pro noční vidění a mikroskopy. Milovníkům astronomie a astrofotografie můžeme nabídnout také hvězdářské teleskopy včetně příslušenství. Nezáleží na tom, zdali sháníte teleskopy s elektrickým pohonem nebo bez něj - na výběr máte z několika desítek položek a provedení. Nikon, Canon, Bresser, Hama a Vanguard.